Fifa-forever

Životopisy

F.Torres

Celé jméno - Fernando Torres

Datum narození - 20.3.1984

Místo narození - Madrid

Současný klub - FC Liverpool

Číslo - 9

Pozice - útočník

 

 

V turbuletním věku sedmnácti let už měl velkou zodpovědnost. V devatenácti se stal kapitánem svého mužstva hrající nejvyšší španělskou fotbalovou ligu.Fernando poprvé zazářil na jaře roku 2002, kdy dovedl španělskou sedmnáctku k titulu mistra světa. Byl ale také oporou Atletica při postupu do Primera Division, což je ve španělsku nejvyšší soutěž.

Jak se později ukázalo proti mnohem lepším obráncům a brankářům se jen tak lehce goly dávat nedají.

Pod svá ochraná kříd.la si jej vzal Luis Aragones (současný trenér španělské reprezentace) a staral se o něj jak o malé děcko. Jelikož Atletico na tom není zrovna finančně dvakrát nejlépe, Fernando Torres je vděčným předmětem historek o chystaném přestupu. Nejčastěji zmiňovaný jsou velkokluby jako Real Madrid nebo AC milán.

Sezona 2003-04 se pro něj stala velmi úspěšná, protože si ve svých devatenácti letech získal obdiv celého Španělska. Ve 35 zápasech se trefil celkem dvacetkrát, což se nepovedlo ani takovým hvězdám jakými v té sezoně byli Ronaldinho nebo Raúl .

Také na Mistroství světa zářil, i když jeho reprezentace skončila v osmifinále, stačil se třikrát trefit do sítě soupeře. Nejvíce zazářil v zápase proti Tunisku, kde Španělé už od osmé minuty prohrávali ale ve druhé půli poslal kouč Aragones na hřiště Raula a hra se mnohem víc oživila. Španělsko nakonec zaslouženě vyhrálo 3:1 a Torres se trefil hned dvakrát.

Fernando se zdá být téměř dokonalý- skvělý tah na bránu, silný v nohou, dobrá kondice, výjimečná technika. Má i pár chyb a to především v osobních soubojích kde mívá obrovské problémy, jelikož není nijak zrovna silný. Další slabina je při pohledu na jeho statistiky dost nepravděpodobná, ale dává podezřele málo branek na hřištích soupeře.

O Fernandu Torresovi, o tomhle senzačním hráči se bude dozajistě ještě dlouho mluvit

     

Žádné komentáře
 
Web byl založen 24.11.2008 !!